מידע על מניית אייר קנדה

לא בטוח כמה צריך לתת הקדמה על מניית מניית אייר קנדה (סימבול ACDVF) אך אפרט מעט. החברה דיווחה דוח כספי בשבוע שעבר שהיה מעולה ברמת ההכנסות, אך פספסה ברווחיות. ירדה 8% וכרגע נמצאת 60% נמוך משיאה שהיה ב- 2019 טרום הקורונה.

האם נוצרה כאן הזדמנות של ממש?

אייר קנדה היא חברת התעופה המובילה בקנדה שקיימת כבר מעל ל- 85 שנים. החברה מספקת שירותי תעופה לשוק הקנדי באזורים שבין קנדה לארצות הברית ושאר העולם. בנוסף מספקת גם שירותי מטען ברחבי קנדה, (מדובר על חלק קטן מתמהיל ההכנסות). החברה היא החמישית בגודלה בצפון אמריקה ומחזיקה מספר מותגים נוספים כמו אייר קנדה רוז' (חברת הלואו קוסט) ואייר קנדה חופשות, חבילת נופש מקיפה המשרתת בעיקר את האיים הקריביים. היא הבעלים של תוכנית החברים Aeroplan, המאפשרת לרשומים לצבור נקודות Aeroplan באמצעות נסיעות בחברה. לחברה צי של 187 מטוסים.

החברה כמו כל חברות התעופה בעולם סבלה משנת 2020 ועד השנה האחרונה מקפאון הטיסות עקב תקופת הקוביד וצפויה היתה להנות כשאר החברות מ- 2022 החזקה בתחום החופשות והנופש.

על אף רבעון שיא עם הכנסות של 4.7 מיליארד דולר החברה פספסה את הציפיות וחטפה ירידה של 8% ביום הדיווח שבוע שעבר וזה על אף שהגיע רק ל 85% מניצולת מקומות שלה. הרבה מזה בגלל שעל אף ההכנסות הגבוהות היא הציגה הפסד גם אם קטן של 22 מיליון דולר שמתורגם להפסד של 0.61 סנט למניה כאשר הצפי היה ל- 0.29 סנט.

לגבי המכירות ראינו כי החברה כבר עקפה ב- 2% את תוצאות רבעון 4 של 2019 – מה שמוגדר טרום קורונה.

קצת מספרים מעודדים:

מניות אייר קנדה תעופה

  • האביטדה המתואמת לרבעון כבר מתקרבת ל 400 מיליון דולר – עלייה בולטת מ- 22 מיליון בסוף 21.
  • התזרים מפעילות שוטפת מעולה ומגיע ל 650 מ דולר – קרוב לתזרים שמפיקה בחודשי הקיץ.
  • בזמן שהוצאות ה CAPEX נשארו יציבות (1 מיליארד דולר לשנה) ההנהלה דיווחה על הוצאות גבוהות יותר עקב שינוי שער המטבע, עלויות הדלק הקבועות וכמובן תשלום מבוסס מניות שראינו חוזר בחברות התעופה.
  • לחברה יש 8 מיליארד דולר קש בקופה כך שיש לה את הגמישות לפעול ולהשקיע בצמיחה ולשלם את החובות שלה שמסתכמים ב- 16 מיליארד דולר. עם תזרים אביטדה שנתי של 1.5 מיליארד דולר היא לא צפויה לראות קשיים אלא אם תיקלע למערבולת דוגמת הקורונה או משהו דומה.

נכון להיום שווי השוק של החברה הוא 5.6 מ דולר וה- EV הוא 12.1 כך שמכפיל ה- EV/EBITDA שלה הוא 8 – לא הכי זול ברמה ההיסטורית ובהשוואה סקטוריאלית.

כל הנאמר בכתבה הוא בגדר דעה אישית, ואין להסתמך עליו לצורך קבלת החלטות פיננסיות. בנושאים פיננסיים יש להתייעץ עם מומחה.
כתבה מאת: נעם מדר

תוכן עניינים

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ניתוח מניית נטפליקס

מניית נטפליקס צנחה ב-9% ברבעון הראשון של 2024

אינטראקטיב ברוקרס

הגיע הזמן לחקור את אינטראקטיב ברוקרס!

בנק בישראל

כל מה שחייבים לדעת על המערכת הבנקאית - חלק ב'

מניות אפל

חברת אפל חזרה למרכז העניינים וטיפסה 6% - תוצאות רבעון 2 ש...

טסלה

מניית טסלה ממריאה 12% לאחר פרסום הדוחות!! [TSLA]

פייסבוק

חברת פייסבוק צנחה ב-20% ב-Q1 של 2024