"... אבל אני לא רוצה שאשתי תדע שאני בא לייעוץ פיננסי״

״… אבל אני לא רוצה שאשתי תדע שאני בא לייעוץ״ – תאמין לי, אין טעם. תוכנית פיננסית זה מסע זוגי, לא פחות. אם אתם לא ביחד בעניין, התוכנית סתם תישאר על הנייר. ״אבל זה ממש חשוב לי לבוא לבד״ ואלה המחשבות שעברו לי בראש:

  • אולי יש לו מאהבת?
  • אולי יש כסף שהוא מסתיר ממנה?
  • אולי היא חושבת שיש להם כסף אבל בעצם הם בפשיטת רגל?

הגלגלים התחילו לרוץ בראש – מה אני אומר לו, איך אני מברר מה המצב האמיתי.. אבל הוא עזר לי והמשיך – ״החלום שלי זה לפרוש מהעבודה השוחקת הזו לפני גיל 45 ולהיות יותר בבית עם הילדים, הזוגיות שלנו מדהימה ואין לי סודות, אבל…" נרגעתי, אבל עדיין לא הבנתי. ״בבקשה, תסביר לי את זה. ממש ממש חשוב שהיא תהיה שותפה לבחירת הדרך, זה לא רק לפתור סודוקו של מספרים.

אתם שני מנכ״לים לאותו ״עסק משפחתי״ ולהבדיל מ ״ניהול עסק״, כאן יש גם ניהול סיכונים וכאן יש גם חוויות משפחתיות וכאן יש הרבה יותר מסתם לבנות את האקסל שיקח אותך לחופש בגיל 45. ״אבל העניין זה שלא נעים לי.

היא חושבת שאני מבין בכסף, שאני מבין בהשקעות. היא סומכת עלי בכל, אבל אני בהרגשה שכל הדברים הטובים שקרו לנו עד עכשיו היו סתם מזל, אז אני לא רוצה לדבר על חלום כזה אם אין סיכוי אמיתי שבאמת נגיע לזה״.

הנה למה אני אוהב את העבודה שלי. 

שלחתי לו את הפרק הראשון של הקורס ואמרתי לו, ״בוא נפריח בלון ניסוי, תציע לה לראות אותו ביחד, ודבר איתי אח״כ. נראה אם זה מדגדג אצלה לשיחה עמוקה יותר על כסף או שזה יעבור לידה. אח״כ נחשוב ביחד״.

לא שמעתי ממנו שלושה שבועות, ואז טלפון. ״נו, שתף קצת. היא קטלה אותי? היא אהבה? היא צחקה עליך שהצעת בכלל?״ אחרי שסיימו לראות את המודל הראשון (שהיה חינמי), היא אמרה לו ללכת להביא בקבוק יין ובינתיים שילמה על הקורס המלא, ועוד באותו ערב הם ראו שלושה שיעורים נוספים (מתוך ה – 21 שיש) ודיברו על כסף ועל העתיד חצי לילה. ״בקיצור״, הוא אמר, ״אני מתקשר כי אתמול סוף סוף סיימנו״ יש לנו טון של שאלות וגם כמה דברים שאנחנו מתווכחים עליהם ולא מצליחים להסכים מה לעשות.

אז הם הגיעו אלי לסדרת פגישות, ביחד! ולמעשה, מעולם לא נתקלתי בזוג שהיה כל כך פתוח לכל כך הרבה שינויים – גם בכסף הגדול ובהשקעות, אבל גם בחיי היומיום שלהם, בכסף הקטן. ברור שלא הכל יקרה בן לילה, אבל ברגע שיש נכונות וראש פתוח, אפשר לחולל שינויים דרמטיים בטווח הארוך.

איזה שינויים בוצעו בטווח הקצר?

  • במקום להצטמצם, הבית שודרג לאחד גדול יותר.
  • חוסכים יותר כל חודש ובונים הון לפרישה חלקית. אנחנו כבר יודעים שלא יהיה מספיק לחופש כלכלי מלא, אבל אפשר יהיה לנהל את הקריירה אחרת ולרדת לחצי משרה.
  • התכנית כללה גם חופשות בחו"ל (הבאה תהיה בוויאטנם, הקודמת הייתה באיסלנד).
  • יהיו חסכונות גם לאוניברסיטה של הילדים.
  • וגילינו שהיא מאוהבת בעבודה שלה ושאין לא שום כוונה לפרוש גם הרבה אחרי שהוא יהיה בבית עם הילדים.
  • אולי קשור אלי ואולי לא, הם שוב בהריון. ילד רביעי בדרך.
כל הנאמר בכתבה הוא בגדר דעה אישית, ואין להסתמך עליו לצורך קבלת החלטות פיננסיות. בנושאים פיננסיים יש להתייעץ עם מומחה.
כתבה מאת: הראל קולדן

תוכן עניינים

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ניתוח מניית נטפליקס

מניית נטפליקס צנחה ב-9% ברבעון הראשון של 2024

אינטראקטיב ברוקרס

הגיע הזמן לחקור את אינטראקטיב ברוקרס!

בנק בישראל

כל מה שחייבים לדעת על המערכת הבנקאית - חלק ב'

מניות אפל

חברת אפל חזרה למרכז העניינים וטיפסה 6% - תוצאות רבעון 2 ש...

טסלה

מניית טסלה ממריאה 12% לאחר פרסום הדוחות!! [TSLA]

פייסבוק

חברת פייסבוק צנחה ב-20% ב-Q1 של 2024