הגשמתי חלום והתפטרתי מהעבודה בהייטקס!

שנה שעברה התפטרתי מהעבודה בהייטקס (אנליסט בוויקס) כדי שיהיה לי זמן לעבוד על החלומות שלי.

  1. להקים עסק (ליווי משקיעי נדל"ן).
  2. לעשות סטנדאפ.

עבדתי על שניהם גם בזמן שהייתי שכיר (הרבה לילות, סופ"שים וימי חופש) אבל ברגע שנולד לי ילד, גיליתי שאין לי זמן..הפתעה גדולה. וזה רק ילד אחד כן.. בקיצור כשעזבתי התכנית הייתה לחלק את זמן העבודה שלי 70% לעסק ו30% להופעות סטנדאפ וכתיבת חומרים חדשים להופעות. בפועל מה שיצא זה שאני 120% מזמן העבודה בעסק ו-5% מזמן העבודה בסטנדאפ. כלומר אני חורג מ-8 שעות העבודה היומיות שתכננתי לכיוון ה-10 שעות ולפעמים יותר. ההכנסות בעסק יותר גבוהות מההכנסות בעבודה אבל תכנון ההוצאות שלי לא היה חד כמו תכנון ההכנסות. ולכן כשאני מחשב רווח חודשי יוצא פחות! זה לא נורא כי הכנתי כמה שכבות חיסכון.. אבל לא נעים לנגוס בהן.

דברים שטוב שעשיתי

  1. מספר שכבות חיסכון (קו אדום, קו שחור).למקרה שהריווחיות תהיה פחות מהתכנית.
  2. כמה השקעות נדל"ן אישיות בארץ + כמה בארה"ב עם תכנון מימון ממש טוב מכניסות כמה אלפי שקלים גם אחרי המשכנתאות.
  3. השתמשתי בשירותים של יועצים לפיתוח עסקי מהיום הראשון (ולמעשה בשבע השנים האחרונות, אל תשאלו למה), יקר אבל משתלם מאוד.

דברים לא טובים שעשיתי

  1. חיסכון שנמצא במניות! חלק גדול מהחיסכון לדרך היה במניות שקיבלתי מהחברות שעבדתי בהן שקרסו ב80% (שמע ישראל). מי שרוצה לראות סרט אימה יכול לראות מה עשתה המניה של וויקס. לבנות על זה שמניה ספציפית תהיה בערך של היום עוד חצי שנה זה לא בטוח.. אייאייאיי.
  2. הרחבתי את העסק מוקדם מדי. העסק הוא ליווי משקיעי נדלן מקצה לקצה. איתרתי עסקאות למשקיעים בנתניה ונוף הגליל והכל היה טוב ויפה אבל משום מה החלטתי להציע איתור עסקאות גם בתל אביב מה שהיה מיותר בשלב הזה של העסק. וגם אין שם מספיק רוסים מבוגרים שזה הקאפ אוף טי שלי, היה לי קשה ליצור חיבור עם בעלי הדירות. וגם התחרות בתל אביב קשה to say the least. קיצור לא טוב להתרחב מוקדם מדי.
  3. לא להתמקד מספיק חזק על תשתיות בתחילת העסק. העבודה השוטפת לא מספיק יעילה, במיוחד השיווק. פרויקטים של לקוחות וקורסים מקצועיים משאירים מעט מקום לקחת את הזמן לבניית אוטומציות, ייעול שיטות עבודה, בניית אתר, עמוד עסקי… בקיצור תשתיות. בדיעבד אני חושב שאת החלק של התשתיות כן היה אפשר לבנות בערבים בזמן שאתה שכיר לאט ובזהירות.

עדיין אני לא סגור על המינון הנכון בין בניית תשתיות לבין עבודה שוטפת בעסק, מניח שאבין תו"כ. אם עשיתם את המעבר בצורה חלקה אשמח לדעת מה הסוד שלכם בבקשה בתגובות.

כל הנאמר בכתבה הוא בגדר דעה אישית, ואין להסתמך עליו לצורך קבלת החלטות פיננסיות. בנושאים פיננסיים יש להתייעץ עם מומחה.
כתבה מאת: בוריס קפלן

תוכן עניינים

כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ניתוח מניית נטפליקס

מניית נטפליקס צנחה ב-9% ברבעון הראשון של 2024

אינטראקטיב ברוקרס

הגיע הזמן לחקור את אינטראקטיב ברוקרס!

בנק בישראל

כל מה שחייבים לדעת על המערכת הבנקאית - חלק ב'

מניות אפל

חברת אפל חזרה למרכז העניינים וטיפסה 6% - תוצאות רבעון 2 ש...

טסלה

מניית טסלה ממריאה 12% לאחר פרסום הדוחות!! [TSLA]

פייסבוק

חברת פייסבוק צנחה ב-20% ב-Q1 של 2024